ĐIKIĆ I LENHARD SASULI PALJBU PO LAUCOVOM ISTRAŽIVANJU: ‘Tko zna statistiku, uočit će smrad do neba….’

‘Svatko tko je ikad negdje učio nekakvu primijenjenu statistiku uočiti smrad do neba’ ističe Lenhard, a Đikić svoj komentar završava emojijem koji plače od smijeha
Gordan Lauc i Dragan Primorac danas su prioćenjem medijima objavili rezultate istraživanja u kojem ističu da je 26 posto ispitanih u njihovoj studiji u radno-aktivnom stanovništvu u Zagrebu pokazalo da imaju protutijela.
Navode i kako je „iznimno značajno je za primijetiti da veliki broj osoba koje su bile u kontaktu sa SARS-CoV-2 ili ga čak preboljele nemaju protutijela“.
ČETVRTINA ZAGREPČANA IMA PROTUTIJELA NA KORONU: Lauc i Primorac objavili rezultate istraživanja
Na ovo istraživanje, brzo su reagirali znanstvenici Boris Lenhard i Ivan Đikić.
‘Kako vjerovati privatnicima koji biraju grupe’
“Kako vjerovati privatnicima koji biraju grupe i rezultati odgovaraju njihovim ciljevima (prije 35% danas 25%). Gdje su objavljeni rezultati (u PR i medijima bez recenzije)?
Malo je vjerojatno, ako se nepristrano bira populacija na početku studije, imati 35% pozitivnih na 500 testiranih, a onda 25% na tisuću testiranih. Kada toliko promašite na testiranju studenti padaju na ispitima..
Posebno je značajna najava da je broj i veći od 26%: ‘ .. u ovoj fazi analizirali velik broj uzoraka iz firmi s jako malim brojem zaraženih, tako da je prokuženost opće populacije vjerojatno nešto veća’. Statistika i logika manjka kod ove studije”, napisao je Đikić na Twitteru, završavajući emojijem koji plače od smijeha.
Posbno je znacajna najava da je broj i veci od 26%:” .. u ovoj fazi analizirali velik broj uzoraka iz firmi s jako malim brojem zaraženih, tako da je prokuženost opće populacije vjerojatno nešto veća.” Statistika i logika manjka kod ove studije ?
— Ivan Đikić (@iDikic2) February 21, 2021
“Populacije Zagreba? Not so fast…’
Boris Lenhard bio je bitno rječitiji na Facebooku.
Pa kaže Primorac:
“utvrđeno je da je 26,07 posto populacije Grada Zagreba razvilo protutijela nakon kontakta s virusom

Članci iz iste kategorije:
- Nije pronađen